Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про 5 важливих змін у нарахуванні ЄСВ у зв'язку з пенсійною реформою говорили у Корецькій ДПІ

02.01.2018

Днями, у приміщенні Корецького  відділення Рівненської  ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області,  керівника відділення Крупич І.С. провела чергове засідання «круглого столу» з представниками фермерських господарств, СГД – фізичними особами  з метою роз’яснення порядку нарахування та сплати ЄСВ  у 2018 році, у зв’язку з прийняттям Закону України   "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 р. № 2148-VІІІ, та змінами до порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціального страхування, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.09.2017 № 803.

Основні питання стосувались порядку нарахування і сплати ЄСВ у 2018 році. Зокрема, відповідно до внесених змін, на працедавців та застрахованих осіб очікують такі важливі новації:

1) Максимальна база нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати  замість нинішніх 25 розмірів прожиткового мінімуму;

2) Платниками ЄСВ відтепер також будуть і члени фермерського господарства (у разі, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах);

3) У разі якщо фізичні особи - підприємці (ФОП) і члени фермерського господарства отримують пенсію або соціальну допомогу, вони звільняються від сплати ЄСВ за себе;

4) ФОП - платники єдиного податку I групи втрачають право на сплату половинної (0,5) ставки мінімального страхового внеску ЄСВ.

Тобто, з 2018 року вони  сплачуватимуть його в повному мінімальному розмірі, як і інші ФОП. Виходячи с розміру мінімальної заробітної плати на 2018 рік – 3723,00 грн., повний мінімальний розмір ЄСВ становитиме 819,06 грн.

5) Фізичні особи, які виконують роботи на підставі договору цивільно-правового характеру (ЦПХ), ФОП, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства тепер також підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.