Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Реагування на критичний сюжет озвучений на каналі «1+1» у випуску ТСН – тиждень 01.07.2018

04.07.2018

З метою реагування на критичний сюжет озвучений на каналі «1+1» у випуску ТСН – тиждень 01.07.2018  про звернення  гр. Фурманюка Ф.П. щодо наявності або відсутності правових підстав для визначення коду товару транспортного засобу Fiat “PUNTO”, кузов № ZFA18800000505627, 2002 року випуску, як вантажного повідомляємо наступне.

Відповідно до обставин даної справи, автомобіль Fiat “PUNTO”, кузов №ZFA18800000505627, 2002 року випуску був ввезений на митну територію України громадянином Круком М.Д. для гр. Фурманюка Ф.П. через Ягодинську митницю 01.04.2007 року та заявлений до митного оформлення як вантажний автомобіль за кодом згідно Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі УКТЗЕД)  8704.

Під час розгляду поданих документів, у посадових осіб Рівненської митниці виник сумнів, щодо правильності класифікації вказаного автомобіля «Fiat Punto» як вантажного. У зв’язку з тим, що класифікація транспортного засобу впливає на рівень його оподаткування, було проведено митний огляд вказаного автомобіля та підготовлено звернення до Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи (далі ЦМУЛДЕР)  щодо правильної класифікації даного товару. За результатами розгляду звернення в ЦМУЛДЕР Держмитслужби України було встановлено, що моторний транспортний засіб марки “FIAT” моделі “PUNTO” є автомобілем з кузовом  типу “хетчбек” з кількістю дверей 3. Для ідентифікації транспортного засобу фахівцями ЦМУЛДЕР був проведений детальний аналіз наявних джерел, зокрема інформації офіційних представників виробника, в результаті якого не було знайдено підтверджуючої інформації, що автомобіль марки  “FIAT”, моделі “PUNTO” є вантажним автомобілем.

Використовуючи Пояснення до УКТЗЕД том 4, стор.124 - 125, Київ, 2004 р., Рівненською  митницею було прийнято рішення про класифікацію даного автомобіля в товарній підкатегорії 8703329010, як  вантажопасажирського, та запропоновано здійснити митне оформлення автомобіля за визначеним Рівненською митницею кодом згідно УКТЗЕД  зі сплатою акцизного збору.

Прокуратурою Рівненської області (третя особа Фурманюк Ф.П.), було подано позов до Рівненського окружного адміністративного суду про визнання протиправним рішення Рівненської митниці від 07.06.07 № КТ-204-295-07 про визначення коду товару автомобіля «Fiat Punto» 8703 згідно УКТЗЕД та зобов’язання здійснити митне оформлення автомобіля за кодом 8704.

02.03.2010 року Рівненським окружним адміністративним судом було винесено постанову, якою у задоволенні позовних вимог про визнання протиправним рішення та зобов’язання здійснити митне оформлення автомобіля відмовлено повністю. Рішення Рівненської митниці про визначення коду товару від 07.06.2007 року № КТ-204-295-07 (за кодом згідно УКТЗЕД 8703) визнано таким, що винесене у межах компетенції митного органу на підставі чинного законодавства.

26.05.2011 року Львівським апеляційним адміністративним судом було розглянуто апеляційну скаргу прокуратури Рівненської області на рішення суду першої інстанції від 02.03.2010 року та постановлено ухвалу, якою постанову суду першої інстанції залишено в силі, дії Рівненської митниці визнані правомірними. 18.12.2012 року Вищим адміністративним судом України розглянуто касаційну скаргу прокуратури Рівненської області на рішення судів першої та апеляційної інстанцій. Рішення судів залишено в силі, в задоволенні касаційної скарги відмовлено повністю.

Судами першої, апеляційної та касаційної інстанцій було встановлено та зазначено у судових рішеннях, що митне оформлення автомобіля Fiat “PUNTO”, кузов № ZFA18800000505627 здійснене посадовими особами Рівненської митниці на підставі поданих декларантом документів та висновків спеціально уповноважених суб’єктів в галузі класифікації товарів згідно УКТЗЕД. Техніко-технологічна інформація на даний транспортний засіб при митному оформленні зазначеного автомобіля декларантом не надавалась. Крім того, автомобіль Fiat “PUNTO”, кузов №ZFA18800000505627 був виготовлений у  2002 році,  імпортований на митну територію України у 2007 році, придбаний декларантом не у завода-виробника, а у проміжного власника та міг бути переобладнаний проміжними власниками. На момент здійснення митного оформлення, подані декларантом документи та результати митного огляду ідентифікували зазначений автомобіль як вантажопасажирський, товарна підкатегорія 8703329010.

Таким чином, твердження заявника про порушення в діях посадових осіб митниці, ґрунтується виключно на суб’єктивному трактуванні норм чинного законодавства України та не підтверджене жодними доказами.

Рішення щодо класифікації даного транспортного засобу як  вантажопасажирського ґрунтується на поданих до митного оформлення документах та результатах проведеного митного огляду, винесене у відповідності та у спосіб, визначений чинним законодавством України з питань державної митної справи, неодноразово підтверджене судовими інстанціями України та численними перевірками правоохоронних органів.

Звернення гр. Фурманюка Ф.П. також неодноразово розглядались КМ України, Генеральною прокуратурою України та її територіальними органами, Держмитслужбою України, Міндоходів України, Державною фіскальною службою України, територіальними підрозділами Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Рівненською обласною державною адміністрацією тощо.

За результатом розгляду звернень гр. Фурманюка Ф.П. всіма вищеперерахованими державними органами, не встановлено фактів порушень посадовими особами Рівненської митниці норм чинного законодавства України з питань державної митної справи.

Додатково інформуємо, що 08.10.2007 року та 29.07.2013 року прокуратурою Рівненської області винесені постанови про відмову у порушенні кримінальної справи по факту зловживання службовим становищем, перевищення службових повноважень, службової недбалості, вчинення службового підроблення та вимагання хабара службовими особами Рівненської митниці, при проведенні митного оформлення автомобіль Fiat “PUNTO”, кузов №ZFA18800000505627, за відсутністю складу злочину.

Таким чином, інформація озвучена на каналі «1+1» у випуску ТСН – тиждень 01.07.2018  носить упереджений характер, не підтверджена документально, а ґрунтується виключно на поясненнях зацікавленої особи громадянина Фурманюка Ф.П.

 В.о. начальника митниці ДФС                                                          І.І. Іванов