Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо протидії незаконному переміщенню тютюнових виробів

25.10.2019

Протягом жовтня 2019 року працівниками Рівненської митниці ДФС виявлено 17 фактів незаконного переміщення через митний кордон України тютюнових виробів. В незаконний спосіб припинено поставки на Україну більше 6 тисяч пачок цигарок, вартість яких становить більше 140 тисяч гривен.

Головна причина зростання кількості випадків незаконного переміщення через митний кордон тютюнових виробів на ввезення в Україну – різниця в ціні на цигарки.

В основному (80% всіх випадків) переміщення тютюнових виробів через митний кордон України здійснюють жителі прикордонних районів України та Республіки Білорусь.

В той час коли місцеві жителі в дизель-поїздах намагаються незаконно перемістити через митний кордон цигарки у незначних кількостях (10-20пачок), більш «досвідчені» ділки пробують в один перетин кордону ввезти більше 1000 пачок цигарок.

Так, 25 жовтня в пункті пропуску «Городище» працівниками митного посту «Городище» Рівненської митниці ДФС припинено спробу незаконного ввезення в Україну,водієм одного з приватних підприємств Чернігівщини,3,5 тисяч пачок цигарок виробництва Республіки Білорусь. Вартість вилучених тютюнових виробів становить 85 тисяч гривен.

Найпопулярніший спосіб незаконного переміщення цигарок – це спроби  приховати тютюнові вироби в конструктивних порожнинах транспортних засобів, а також серед інших товарів. Протягом жовтня 2019 року в автомобільних пунктах пропуску на кордоні, працівниками митниці ДФС вилучено 3 транспортні засоби, у яких в спосіб що утруднює виявлення предметів виявлено більше 2 тисяч пачок цигарок.

По всіх фактам складені протокол про порушення митних правил за ознаками статей 472 і 483 МК України. Санкції даних статей передбачають штраф у розмірі вартості виявлених предметів і конфіскацію цих предметів, а також конфіскацію транспортних засобів у яких ці предмети були приховані.        

Рівненська митниця ДФС