Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Спільно шукали резерви наповнення місцевого бюджету

10.06.2019

06 червня 2019 року відбулася зустріч фахівців Дубровицької ДПІ Сарненського управління з головою Миляцької  ОТГ Федором Хлебовичем з метою пошуку резервів наповнення  місцевого бюджету, покращення ефективності адміністрування місцевих податків і зборів, скорочення податкового боргу, а також виконання інших важливих питань, спрямованих на зміцнення фінансової спроможності місцевої громади.   

Під час заходу обговорено проблеми та перспективи наповнення місцевого бюджету.    Олег Клюйко, начальник Дубровицької ДПІ Сарненського управління проінформував присутніх про стан виконання місцевого бюджету й основні завдання щодо його виконання, а також проаналізував стан сплати податків  в розрізі джерел таких надходжень. Він зазначив, що бюджетоутворюючими джерелами для місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб та плата за землю.  

В рамках проведення операції «Урожай» особливу увагу було приділено резерву залучення плати за землю: від встановлення оптимальних ставок та своєчасного перегляду нормативно–грошової оцінки до інвентаризації земельних ділянок, щоб мати повну інформацію про власників та користувачів земельних ділянок. Акцентовано увагу на дотриманні вимог чинного законодавства при здійсненні діяльності громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га, сільгосптехніки, та власними силами обробляють такі земельні ділянки.

Болючим залишається питання виплат заробітних плат в мінімальних розмірах,  фактично різниця доплачується «в конвертах», а це втрати місцевого бюджету, пенсійного фонду. Як зазначив Олег Клюйко, лише спільними зусиллями, роблячи акцент на сумлінність роботодавців і працюючих, детінізації аграрного сектора економіки, зокрема, земельних ділянок та найманих працівників, залучення їх до оподаткування можна отримати   результат – збільшення надходжень до бюджету.

В ході зустрічі обговорено зміни в податковому законодавстві щодо ЄСВ, які відбулися з початку року,  а також визначено подальші кроки співпраці на 2019 рік щодо наповнення місцевого бюджету та погашення боргу.

Сарненське управління ГУ ДФС у Рівненській області