Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про єдиний податок, децентралізацію та резерви наповнення бюджетів територіальних громад - в ефірі «UA: Українське радіо Рівне»

03.05.2019

На Рівненщині Млинівська ОТГ планує ввести найнижчий в Україні єдиний податок для підприємців у розмірі 1% задля збільшення інвестиційної привабливості краю. Чому в ОТГ вирішили піти на такий крок? Чи буде він вигідним для громади? Чи не суперечить таке нововведення чинному податковому законодавству? Про ці та інші питання говорили у радіо ефірі «UA: Українське радіо Рівне». Гостями студії були  голова Млинівської ОТГ Дмитро Левицький та завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС у Рівненській області Ірина Матвійчук.

Під час ефіру було зазначено, що задля ефективного функціонування місцевих органів самоврядування необхідно не тільки розширення їхніх повноважень в умовах децентралізації, але й досить потужна фінансова база, яка дозволить у повному обсязі профінансувати витратну частину бюджету території. Джерелами надходження коштів до місцевого бюджету, серед іншого, є податки та збори, які сплачуються суб’єктами господарської діяльності, зареєстрованими на території  ОТГ, відповідно до Податкового кодексу України, та розміри ставок яких встановлюються місцевими радами. Відповідно до статті 10 Кодексу місцеві ради обов’язково установлюють єдиний податок та податок на майно в частині транспортного податку та плати за землю.

«Ми ж хочемо встановити найнижчий податковий тариф в Україні - 1%, аби привабити підприємців з усієї країни. Всього 1% єдиного податку - це надзвичайно вигідно, тож я розраховую, що цією можливістю скористаються десятки тисяч представників малого бізнесу. І завдяки такій кількості ми зможемо заповнити недостачу у бюджеті нашої громади, це вплине і на розмір інфраструктурної та освітньої субвенції, ми отримаємо можливість утримувати на належному рівні всі наші об’єкти і якісно розвивати ОТГ", - заявив Дмитро Левицький в радіоефірі.

Ірина Матвійчук наголосила, що дійсно повноваженнями місцевих рад залишаються встановлення фіксованих ставок єдиного податку для платників першої - другої груп, до яких відносяться:

І - фізичні особи - підприємці, які не використовують найману працю, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів на ринках та/або надають побутові послуги населенню, маючи обсяг доходу протягом календарного року не більше 300 тис. гривень;

ІІ - фізичні особи - підприємці, які надають послуги, платникам єдиного податку та/або населенню, здійснюють виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб та мають обсяг доходу в  межах 1,5 млн. гривень.

Податок встановлюється у межах до 10 % (І група) та до 20 % (ІІ група) розміру мінімальної заробітної плати. Разом з тим, у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності. Крім того, фізична особа – підприємець до контролюючого органу за своєю податковою адресою подає заяви, звітність, отримує довідки, сплачує податки, тобто податкова адреса безпосередньо пов’язана з діяльністю підприємця, при цьому господарську діяльність вона може здійснювати на свій вибір за межами сільської, селищної, місцевої ради, в якій розташована її податкова адреса, в цьому випадку сплачується максимальний розмір ставки єдиного податку.

Також присутні обговорили новації в законодавстві, які дозволять місцевим бюджетам отримати додаткові фінансові надходження.