Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Про легальні трудові відносини та декларування доходів громадян – в радіоефірі

14.03.2019

Питання трудових відносин та особливостей спрощеної системи оподаткування нещодавно стали ключовими під час прямого ефіру, що відбувся в студії UA: Українське радіо Рівне.

Ефір проходив у вигляді телемосту: спілкувались спеціалісти з міст Київ, Львів та Рівне. Учасники ефіру обговорили актуальні питання щодо мінімізації податкових зобов’язань у  ІT-галузі, де, щоб обійти закон, деякі суб’єкти знайшли вихід із ситуації у спрощеній системі оподаткування: беруть на роботу співробітників, зареєстрованих фізичними особами-підприємцями, щоб платити за них менше податків. Зокрема, обговорили законодавчі ініціативи Мінсоцполітики, якими пропонують доповнити Кодекс законів про працю положеннями щодо ознак трудових відносин і ввівши поняття про "презумпцію наявності трудових відносин".

Гості рівненської студії – начальник управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДФС у Рівненській області Людмила Кончук та завідувач сектору комунікацій Ірина Матвійчук розповіли про застосування спрощеної системи оподаткування бізнесом Рівненщини. Зокрема відмітили, що «спрощенці» забезпечують надходження до місцевої казни до 10 % від усіх надходжень, що формують місцеві бюджети, лише у 2018 році ними було сплачено 550 млн. грн. єдиного податку, що перевищило надходження 2017 року на 113 млн. гривень. У той же час, суб’єкти малого бізнесу забезпечують трудові місця для найманих працівників. Але питання легалізації трудових відносин не втрачає своєї актуальності. Адже чимало суб’єктів господарювання не бажають офіційно оформлювати своїх працівників.

Учасники спілкування висловили позицію, що оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати - це певні державні гарантії, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення. І дотримуватись цього мають абсолютно всі суб’єкти бізнесу. А критерії, що свідчать про наявність трудових відносин, можуть бути присутніми не тільки у програмістів, яких стурбував новий законопроект, але і у юристів, в сфері торгівлі, ресторанного бізнесу, будівельників, фахівців у сфері PR тощо. І  це питання потребує подальшого обговорення, оскільки, не знаходить широкої підтримки бізнесу. Наразі, вільний глобальний ринок, зростання економіки і свобода ведення бізнесу передбачають діалог та пошук спільних шляхів розв’язання проблеми.

ГУ ДФС у Рівненській області

фотогалерея