Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

У Рівному обговорили особливості формування місцевих бюджетів та встановлення місцевих податків

27.02.2019

Нещодавно у Рівненському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону,  відбулась зустріч представників ОТГ та фіскальної служби. Темою спілкування стали  особливості формування місцевих бюджетів  та встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік.

Фахівці Головного управлінням ДФС у Рівненській області озвучили питання щодо податкових новацій, зокрема з єдиного та земельного податків, податку на нерухоме майно та транспортного податку.

Було наголошено на тих новаціях, які суттєво впливають на ріст надходжень до місцевих бюджетів, а саме: запровадження земельного податку за лісові землі та встановлення ставки податку за один гектар лісових земель (за рішенням органу місцевого самоврядування, але не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки таких земель); ПДФО від доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв) податковим агентом сплачуватиметься до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенду, емфітевзис); зарахування з 1 січня 2019 року 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку відповідних корисних копалин; збереження норми щодо зарахування 13,44% акцизного податку з пального до місцевих бюджетів; скасування норми щодо справляння плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, у розмірі 25% земельного податку тощо.

Як зазначили учасники зустрічі, для об’єднаних громад Рівненщини питання наповнення бюджетів є достатньо актуальним, оскільки значна частина податків лишається в громаді. Спеціалістам громади важливо володіти знаннями щодо змін у податковому законодавстві, аби надалі правильно та ефективно розпоряджатися власними ресурсами. То ж роз’яснення представників фіскального відомства суттєво допоможуть їм у повсякденній роботі.

фотогалерея

ГУ ДФС у Рівненській області