Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів

31.01.2019

ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє відповідно до Закону України від 22.11.2018 № 2621-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», які набрали чинності з 1 січня 2019 року, змінено порядок розподілу надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, між державним і місцевими бюджетами.

До поточного року загальному фонду держбюджету і обласних бюджетів належало по 50 відс. надходжень  вказаного платежу.    

З 01.01.2019 до доходів загального фонду Державного бюджету України зараховується 37 відс. надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування . 

До спецфонду Державного бюджету України спрямовується 26 відс.  надходжень цього виду рентної плати. При цьому передбачено використання цих коштів на ведення лісового і мисливського господарства, охорону і захист лісів в лісовому фонді.

За загальними фондами бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) закріплено 37 відс.  надходжень від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування (пункт 2 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України у новій редакції).

Враховуючи зазначені зміни, грошові зобов’язання з вказаного платежу слід розраховувати у розрізі міст обласного значення, ОТГ, та всіх органів місцевого самоврядування району, які не входять до складу ОТГ (сукупно). Належні до сплати суми рентної плати відображаються в додатку 8 до Податкової декларації з рентної плати «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування» (кількість додатків має відповідати кількості місцевих бюджетів, до яких підлягають зарахуванню ці кошти).

Ідентифікація території здійснюється в рядку 4 зазначеного податкового розрахунку «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням лісової ділянки» - шляхом зазначення КОАТУУ району, ОТГ  або міста обласного значення.

Сплата сум рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, проводиться окремими платіжними дорученнями на відкриті бюджетні рахунки за кодом 13010100 для їх зарахування органами казначейства до відповідних бюджетів за належністю.

ГУ ДФС у Рівненській області