Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Тема дня – дотримання законодавства у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів

29.01.2019

Дотримання вимог чинного законодавства в сфері виробництва та обігу підакцизних товарів стало темою обговорення у прямому ефірі передачі «Тема дня» на телеканалі «UA: Рівне».

Упродовж 26 хвилин у телестудії на запитання ведучої відповідали фахівці Головного управління ДФС у Рівненській області. Зокрема, заступник начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Руслана Мичка розповіла про порядок та підстави здійснення контрольних заходів у сфері обігу підакцизних товарів,

акцентувавши  увагу на порушеннях, які допускають суб’єкти господарювання при здійсненні торгівлі алкогольними та тютюновими виробами та фінансових санкціях, що застосовуються за такі порушення. Посадовець зазначила, що у 2018 році фахівцями Управління було проведено 133 фактичних перевірки оптової та роздрібної торговельної мережі та виявлено 186 порушень, відповідно до суб’єктів господарювання було застосовано фінансові санкції на загальну суму 1813,0 тис. грн., з яких  до місцевих бюджетів надійшло 1707,1 тис. гривень.

Руслана Мичка наголосила на порядку ліцензування діяльності у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та роз’яснила  де та за яких підстав можна отримати таку ліцензію.

Завідувач сектору комунікацій Ірина Матвійчук зазначила, що сьогодні  в органах ДФС існує ризикоорієнтований підхід до діяльності платників податків та здійснення їх планування до перевірок. Перевіряються лише ті суб’єкти господарювання, які мають ризики щодо несплати податків та зборів. Тобто, перевірки не зачіпають той бізнес, який не має об’єктивних факторів ризику.  Крім того, звернула увагу на категорію платників, які застосовують спрощену систему оподаткування. Адже такі суб’єкти у випадку здійснення роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у тому числі пивом у пляшках і бляшанках, незалежно від обсягу отриманого доходу мають обов’язково проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Під час спілкування в ефірі фахівці фіскальної служби також роз’яснили інші аспекти оподаткування у сфері продажу підакцизних товарів.

ГУ ДФС у Рівненській області