Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Боротьба з «тіньовою» зайнятістю один з пріоритетних напрямів роботи ГУ ДФС у Рівненській області

29.10.2018

«Боротьба з «тіньовою» зайнятістю та виплатою заробітної плати без оподаткування  постійно серед пріоритетних напрямів роботи ГУ ДФС у Рівненській області», - зазначив начальник фіскальної служби області Дмитро Зайцев. «Адже від надходжень до бюджетів за рахунок оподаткування доходів, які отримують громадяни, залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, оборони, безпеки, культури, забезпечення надання грошової допомоги багатосімейним і малозабезпеченим громадянам та інших виплат соціального напряму.»

Крім того, «тіньова» зарплата має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Також громадяни втрачають пенсійний стаж та можливість отримання допомоги у разі втрати роботи.

Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції (за рахунок «тіньової» зарплати занижується собівартість продукції).

Найбільш ризиковими сферами діяльності щодо використання неоформленої зайнятості є будівництво, охоронна діяльність, сільське, лісове, рибне господарства, громадське харчування, сфера послуг, у т.ч. з перевезень вантажів та пасажирів.

Протягом 9 місяців 2018р. за результатами здійснених заходів ГУ ДФС у Рівненській області легалізовано працю 1340 найманої особи, в тому числі за результатами:

- податкового контролю виявлено 60 осіб ;

- інших заходів залучено 1280 осіб.

 Додатково до бюджету надійшло 1564,87 тис. грн.

Станом на 01.10.2018р. передано інформацію до Управління Держпраці у Рівненській області по 21 суб’єкту щодо фактів використання праці неоформлених найманих осіб та порушення у сфері оплати праці, за результатами якої винесено рішень про застосування штрафних санкцій на суму 970,91 тис. грн.

Крім того, додатковим джерелом  надходжень до бюджету є дотримання роботодавцями мінімального розміру виплати заробітної плати та погашення заборгованості із нарахованих для працівників доходів.

Так, відповідно до показників податкового розрахунку за формою № 1-ДФ за 2 квартал 2018р. кількість підприємств, що нараховують заробітну плату у розмірі нижче 3723 грн. складає 1580 суб’єктів господарювання. В розрізі організаційно – правових форм найбільша питома вага товариств з обмеженою відповідальністю (993 або 63 %), приватними підприємствами (19 %).

За січень-вересень 2018р. на комісіях по заробітній платі при держадміністраціях заслухано 180 керівників підприємств та організацій з питань дотримання виплати заробітної плати відповідно до діючого законодавства. Підвищили рівень виплати заробітної плати 128 юридичних осіб, в результаті чого до бюджету надійшло 168,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

«Громадяни, які погоджуються отримувати заробітну плату в «конвертах», не лише сприяють розвитку тіньових схем ухилення від оподаткування, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже вони матимуть пенсію тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати,» - переконаний начальник  ГУ ДФС у  Рівненській області Дмитро Зайцев.

ГУ ДФС у Рівненській області