Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Підвищення інвестиційної привабливості, завдання влади та можливості бізнесу

29.10.2018

 

У Рівному пройшов четвертий Форум «Регуляторна політика та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу». Захід став справжнім комунікативним майданчиком для власників компаній та підприємств, представників контролюючих органів,  місцевої влади та підприємницьких організацій.

 «Зустрічі з представниками бізнесу   є доброю традицією, яка допомагає налагодити партнерські відносини органів фіскальної служби  з підприємцями, вислухати їх пропозиції та проблеми.»- під час виступу зазначив перший заступник начальника ГУ ДФС у Рівненській області Анатолій Клячук.

Він ознайомив присутніх з результатами роботи органів ДФС області за 9 місяців поточного року. Так, у січні-вересні 2018 року до зведеного бюджету надійшло 5 млрд. 244 млн. грн. податків та платежів, надходження яких контролюється державною фіскальною службою, що на 23 %, або на 992 млн. грн. більше, ніж  за аналогічний період 2017 року.

Що стосується відшкодування ПДВ. Всі етапи відшкодування  можливо відслідковувати завдяки електронному реєстру, який введено з 1 квітня минулого року. Він формується автоматично і жодного ручного втручання в його роботу немає.

Платники можуть в он - лайн режимі проглянути, яким чином проходить перевірка його декларації, і яким чином проходить відшкодування цієї суми. На сьогодні майже 100% сум податку повертаються за результатами камеральних перевірок, тобто протягом 30 днів.

Заявлені до відшкодування суми ПДВ протягом 2018 року по юридичних особах у розмірі 846,8 млн. грн. повернуті платникам в сумі 740,7 млн. грн., решта суми 104,8 млн. грн. -  тривають камеральні перевірки та 1,2 млн. грн. - документальна виїзна перевірка.

          Також він зазначив, що боротьба з «тіньовою» зайнятістю та виплатою заробітної плати без оподаткування  постійно серед пріоритетних напрямів роботи ГУ ДФС у Рівненській області. Адже від надходжень до бюджетів за рахунок оподаткування доходів, які отримують громадяни, залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, оборони, безпеки, культури, забезпечення надання грошової допомоги багатосімейним і малозабезпеченим громадянам та інших виплат соціального напряму.

Крім того, «тіньова» зарплата має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Також громадяни втрачають пенсійний стаж та можливість отримання допомоги у разі втрати роботи.

Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції (за рахунок «тіньової» зарплати занижується собівартість продукції).

Самі ж підприємці відзначили зниження в регіоні податкового тиску, адже нині Державна фіскальна служба перетворилася на сервісну. Багато процедур спростили, налагодилася й ситуація із поверненням ПДВ та податковими накладними. Також, через запровадження механізму «єдиного вікна», покращилася робота на митниці.

Учасники форуму направлять резолюцію форуму із пропозиціями щодо покращення ведення бізнесу до Кабінету Міністрів України та Державної фіскальної служби. Серед основних пропозицій – це подальше зменшення податкового навантаження, а також стимулювання роботодавців у створені таких робочих місць, які відповідають потребам ринку праці.

ГУ ДФС у Рівненській області

Фотоматеріали