Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Вирішили здати квартиру в оренду – не забудьте своєчасно сплатити податок

13.02.2018

ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, якщо фізична особа надає майно в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування),      та  орендарем  є також фізична  особа, яка не є суб’єктом господарювання то відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

При цьому  такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Відповідно сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації яку необхідно подати до 1 травня року наступного за звітним.
 У  разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу и за податковою адресою платника податку - орендодавця .За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

ГУ ДФС у Рівненській області