Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Проведено сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія"

23.10.2017

ГУ ДФС у Рівненській області  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління податків і зборів  з фізичних осіб Кончук Л.М. на тему: «Оподаткування доходів громадян».

Відповіді на цікаві запитання пропонуємо вашій увазі.

Яким чином оподатковується дохід, отриманий ФО – спадкоємцем від продажу майнового паю  юридичній особі

Майновий пай члена підприємства документально підтверджується Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена підприємства (майновим сертифікатом), яке видається сільською, селищною або міською радою.

Відповідно до Рекомендацій щодо використання майна, яке перебуває у спільній частковій власності, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 09.04.2001 № 97, кожен із співвласників має право продати свою частку майна, яка знаходиться у спільній частковій власності, згідно з договором купівлі-продажу майнового паю, засвідченого Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновим сертифікатом).

Разом з тим, Податковим кодексом України встановлено, що корпоративні права – права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Отже, зміст прав особи, який засвідчує майновий сертифікат, є тотожнім змісту корпоративних прав.

Фізична особа, яка протягом звітного року продає інвестиційний актив (корпоративні права) юридичній особі (ТОВ) та отримує інвестиційний прибуток, повинна подати річну декларацію про майновий стан і доходи у встановленому порядку та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

При цьому юридична особа виступає як податковий агент у частині відображення виплаченого доходу у податковому розрахунку за ф. 1ДФ.

Яким чином ФО - резиденту повернути помилково сплачений податок на доходи фізичних осіб при отриманні спадщини (подарунку) від фізичної особи - резидента члена сім’ї другого ступеня споріднення за наслідками 2017 року?
Якщо у фізичної особи при отриманні спадщини (подарунку) відповідно до п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не виникає обов’язку щодо сплати податку на доходи фізичних осіб, то сума податку, самостійно визначена нею та сплачена до бюджету підлягає поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ, як помилково сплачена.

При цьому обов’язковою умовою для повернення помилково сплаченої суми податку є подання фізичною особою до контролюючого органу за місцем сплати податку заяви про таке повернення та підтвердних документів про фактичну сплату податку протягом 1095 днів від дня виникнення помилково сплаченої суми.

Помилково сплачена сума податку підлягає поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування відображає в книзі обліку доходів та витрат амортизаційні відрахування (щомісячно чи за підсумками року)?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування щомісячно нараховує та відображає амортизаційні відрахування в графі 8 Книги обліку доходів і витрат.

Чи може скористатись пільгою зі сплати земельного податку фізична особа, яка належить до пільгових категорій, але не подала вчасно до контролюючого органу документ, що підтверджує право на пільгу (пенсійне посвідчення, посвідчення інваліда тощо)?
Податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів тощо.

Фізична особа – власник земельної ділянки або декількох земельних ділянок одного виду використання, яка належить до пільгових категорій, звільняється від сплати земельного податку за умови подання письмової заяви у довільній формі до 01 травня поточного року до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки (у разі наявності декількох ділянок – про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги) про надання пільги, яка починає застосовуватися з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором одноразові страхові виплати за договором довгострокового страхування життя та виплати пенсій з недержавного пенсійного фонду на користь ФО – учасника недержавного пенсійного фонду

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Враховуючи викладене, дохід у вигляді одноразової страхової виплати, що сплачується платнику податку за договором довгострокового страхування життя та виплати пенсії на визначений строк, що проводиться з недержавного пенсійного фонду учаснику фонду в порядку та строки, визначені законодавством є об’єктом оподаткування військовим збором у випадках та розмірах, визначених п.п. 170.8.2 п. 170.8 ст. 170 ПКУ.

Водночас п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається, зокрема сума страхової виплати чи пенсійна виплата, отримана платником податку за договором довгострокового страхування життя, у тому числі страхування довічних пенсій, сума пенсійної виплати із системи недержавного пенсійного забезпечення, визначених п.п. 170.8.3 п. 170.8 ст. 170 ПКУ (п.п. 165.1.28 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

При цьому згідно з п.п. 170.8.3 п. 170.8 ст. 170 ПКУ не оподатковуються під час їх нарахування (виплати) податковим агентом, зокрема:

сума страхової виплати за договором довгострокового страхування життя, якщо внаслідок страхового випадку застрахована особа отримала інвалідність І групи;

 виплати пенсії на визначений строк якщо учасник недержавного пенсійного фонду отримала інвалідність І групи;

сума одноразової пенсійної виплати учаснику недержавного пенсійного фонду або Накопичувального фонду за рахунок коштів Накопичувального фонду.