Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

В Рівненській ОДПІ під час зустріч обговорили проблеми сільськогосподарських товаровиробників

27.09.2017

Днями в Рівненській ОДПІ відбулася зустріч з керівниками та головними бухгалтерами сільськогосподарських  підприємств. Предметом зустрічі стало обговорення  проблемних питань, які виникають під час зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН,  отримання бюджетної дотації сільськогосподарськими товаровиробниками.

Розпочинаючи зустріч заступник начальника ГУ ДФС у Рівненській області Зоя Хоній зазначила, що у зв’язку з постійними змінами податкового законодавства у суб’єктів господарювання виникає чимало запитань до податківців, тому проведення роз’яснювальних заходів відіграє важливу роль у процесі якісного обслуговування платників податків.

Вона наголосила  представникам аграрного бізнесу на необхідність більш ретельного контролю за чітким дотримання порядку заповнення декларації з ПДВ та податкових накладних, що підтверджують право на отримання бюджетної дотації.  Адже через допущені помилки с/г товаровиробники втрачають реальні кошти які вони могли отримати у вигляді дотації з бюджету.

Фахівці ГУ ДФС у  області вкотре роз’яснили принципи функціонування системи, обговорили питання критеріїв оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН,  порядок зупинення реєстрації та алгоритм дій платника у таких випадках. Чимало стосувалось порядку та форми  подання Таблиць даних платника податків та Повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по зупинених податкових накладних або розрахунках коригування та переліку документів, достатнього для прийняття рішення про реєстрацію  в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як свідчить практика роботи - серед основних причин відмови у реєстрації  – ненадання копій документів або таких, що складені з порушенням законодавства чи не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної. Часто сільськогосподарські підприємства не надають документів, що підтверджують транспортування, зберігання продукції, додатки до договорів про реалізацію продукції.

Наприкінці зустрічі надано відповіді на запитання платників податків, практичні поради щодо правильного застосування окремих норм податкового законодавства.

ГУ ДФС у Рівненській області