Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Проведено черговий сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія"

02.08.2016

Нещодавно ГУ ДФС у Рівненській області  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Левченком В.С.

Тема «гарячої лінії»: «Оподаткування підакцизних товарів, ЄРАН».

Яким чином заповнюється графа 2 «Код адміністративно-територіальної одиниці» розділів ІІ та ІІІ звітів № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» та № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі»?

Коди адміністративно-територіальних одиниць визначено додатком до наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

У графі 2 «Код адміністративно-територіальної одиниці» розділів ІІ та ІІІ Форми звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» та Форми звіту № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі» відображається код адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає основному місцю обліку суб’єкта господарювання (контрагента).

 

Якими документами СГ можуть підтвердити дані, зазначені у звітах щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів?

Відповідно до абзацу першого п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ (абзац другий п. 44.1 ст. 44 ПКУ).

Пунктом 1 ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Таким чином, суб’єкти господарювання (у т. ч. платники єдиного податку) підтверджують показники, зазначені у звітах щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів первинними документами, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

 

Яким чином заповнюються графи 4-7 «Обсяги придбання алкогольних напоїв у звітному місяці» розд. І Звіту 1-ОА та графа 4 «Всього надійшло продукції у звітному місяці» Звіту 1-РА, якщо суб’єкт господарювання здійснює придбання алкогольних напоїв як оптовий покупець, а їх реалізацію оптом та в роздріб на підставі відповідних ліцензій?

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено отримання окремих ліцензій на певний вид діяльності та подання відповідних звітів, а зокрема:
 на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту) - Звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» (далі - Звіт № 1-ОА) із відображенням операцій, які були здійснені за звітний місяць відповідно до зазначених ліцензій;

на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - Звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» із відображенням операцій, які були здійснені за звітний місяць відповідно до зазначених ліцензій.
У колонці 9 розділу І Звіту № 1-ОА зазначається обсяг реалізації алкогольних напоїв у роздрібну торгівлю, в т.ч. власну роздрібну мережу, у звітному місяці.
У розділі III Звіту № 1 -ОА «Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація алкогольних напоїв» зазначаються всі контрагенти, в тому числі власні роздрібні мережі.
У колонці 4 Звіту № 1-РА відображається обсяг придбання алкогольних напоїв усього за звітний період суб’єктом господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями, в тому числі від власної оптової мережі.

 

Чи оподатковується акцизним податком з реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів обсяг пального, яке знищено, втрачено або використано для власних потреб?

Оподаткуванню акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів підлягають операції з фізичного відпуску пального через автозаправні станції (далі – АЗС) та/або автомобільні газозаправні станції (далі – АГЗС) незалежно від форм розрахунків та напрямку його використання (у т. ч. використаного для власних потреб).

Якщо фізичний відпуск пального (у т. ч. для власних потреб) не здійснювався через АЗС та/або АГЗС, то такий обсяг пального не оподатковується акцизним податком з роздрібного продажу пального.

Якщо після фізичного відпуску пального через АЗС та/або АГЗС (що підтверджено даними спеціалізованої комп’ютерно-касової системи) відбулась втрата такого пального, то такий обсяг пального підлягає оподаткуванню акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів. Обсяг пального, втраченого до фізичного відпуску пального через АЗС та/або АГЗС, оподаткуванню акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів не підлягає.

 

 

На яку дату розраховується офіційний курс гривні до іноземної валюти при обчисленні платником суми акцизного податку при реалізації виробленого або імпортованого пального?

Акцизний податок з пального сплачується у національній валюті, який розраховується для:

- реалізації виробленого на митній території - за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України (далі – НБУ), що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація такого пального. і залишається незмінним протягом кварталу;

- ввезення на митну територію - за офіційним курсом валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що дії на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов’язань;

- з роздрібного продажу пального (незалежно від його походження) – за офіційним курсом гривні до іноземної, валюти, встановленим НБУ, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції). і залишається незмінним протягом звітного кварталу.