Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Рівнянам на замітку: нецільова благодійна допомога до 2470 гривень не оподатковується

12.06.2018

До Центру обслуговування платників ДПІ у м.Рівному звертаються рівняни з питанням щодо необхідності оподаткування благодійної допомоги. В яких випадках  допомога не оподатковується, а коли  треба утримати податок – роз’яснює начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Наталія Фесовець.

Так, відповідно до пп.170.7.1 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нецільовою благодійною допомогою вважається допомога, яка надається платнику податків без встановлення умов або напрямів її витрачення.

Згідно з пп.170.7.3 п.170.7 ст.170 ПКУ до оподатковуваного доходу платника податку не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами-юридичними або фізичними особами протягом звітного року сукупно у розмірі, який не перевищує суми граничного розміру доходу. Сума граничного розміру доходу дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У поточному році Законом про державний бюджет України на 2018 рік встановлено прожитковий мінімум для працездатної особи, у розрахунку на місяць, у розмірі 1762 гривні. Тому, цього року, не оподатковується сума нецільової благодійної допомоги, яка не перевищує 2470 гривень. Перевищення нецільової благодійної допомоги над зазначеним розміром включається податковим агентом до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку, як інші доходи і підлягає оподаткуванню на загальних підставах податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника-фізичної чи юридичної особи, платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ.

Тобто, якщо у 2018 році загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги перевищить 2470 грн., то необхідно буде подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми у термін до 1 травня 2019 року.

У разі виникнення питань щодо оподаткування благодійної допомоги та декларування доходів рівняни можуть звертатись до Центру обслуговування платників (вул.Відінська, 8), або за тел.28-08-25.