Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Податківці відповідають на «гарячі» питання рівнян

12.02.2018

Який розмір податкової соціальної пільги застосовується до заробітку працівника, який утримує двох (чи більше) дітей до 18 років?

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ст. 169 Податкового кодексу, у розрахунку на кожну таку дитину. У 2018 році така податкова соціальна пільга складає 881 грн. у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. У 2018 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 2470 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1762 грн. х 1,4).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (тобто суми, що дає право на застосування податкової соціальної пільги) та відповідної кількості дітей (у 2018 році 2470 грн. х кількість дітей до 18 років).

Наприклад, якщо у сім’ї двоє дітей до 18 років, то один із батьків може скористатись податковою соціальною пільгою у розмірі 1762 гривні, якщо його заробітна плата не перевищує 4 940 гривень.

Для отримання податкової соціальної пільги роботодавцю необхідно надати заяву про застосування пільги, до якої додаються відповідні підтвердні документи. Перелік таких документів та порядок їх подання визначено постановою КМУ від 29.12. 2010 №1227.

За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються іноземні доходи?

Особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб іноземних доходів викладені у пункті 170.11 статті 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до підпункту 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 ПКУ у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПКУ, тобто 18 відсотків.

 Чи має право фізична особа подати уточнюючу декларацію про майновий стан і доходи для того, щоб скористатися правом на податкову знижку, якщо було виявлено документально підтверджені суми, що не були враховані у вже поданій декларації?

Підпунктом 166.1.1 пункту 166.1 статті 166 ПКУ визначено, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ).

Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ).

Отже, якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної податкової декларації про майновий стан і доходи, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.

Сектор організації роботи ДПІ у м. Рівному