Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Рівнянам про деталі деклараційної кампанії-2018

09.02.2018

З початком нового 2018 року в країні розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Така процедура  пов’язана із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України, згідно якого громадяни зобов’язані задекларувати деякі доходи або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Більш  детальніше про порядок подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік – у розмові  із  заступником  начальника ДПІ у м.Рівному ГУ ДФС у Рівненській області Валентином Германом.

- Валентине Адамовичу, нагадайте, в яких випадках рівнянам  обов’язково необхідно прозвітувати про отримані доходи?

- Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає, в першу чергу, при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або ж не провадять незалежну професійну діяльність. Також необхідно прозвітувати й у випадку отримання від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; при отриманні іноземних доходів та в деяких інших випадках, передбачених Податковим кодексом. Наприклад, при отриманні у власність майна за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно; при отриманні доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, що перевищують 2 гектари.

- А в які терміни це необхідно зробити?

Все залежатиме від категорії декларантів. Для громадян, які зобов’язані згідно норм Податкового кодексу подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня. Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися цим правом протягом року, тобто до 31 грудня. Якщо ж звітуватиме про отримані доходи підприємець, який на загальній системі оподаткування, то це зробити треба до 9 лютого поточного року. А для фізосіб-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, - не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Зауважу, що за вибором громадянина декларація подається за місцем його податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку. При необхідності платник може отримати безкоштовну консультацію та допомогу в заповненні  декларації у Центрі обслуговування платників. У Рівному такий центр працює в приміщенні податкової інспекції за адресою: вул.Відінська, 8, І поверх.

- Така процедура відбувається щороку, то чи є якісь особливості у цьогорічної кампанії?

Так. Процедура декларування доходів громадянами не нова, але щороку маємо певні новації. Зокрема, у 2018 році громадяни звітують про отримані у 2017 році доходи за новою формою декларації, яка затверджена наказом Мініфіну від 06.06.2017 №556.

Крім того, відбулись зміни в  отриманні податкової знижки за навчання. Відтепер скасовано обмеження щодо суми коштів, сплачених за навчання, та обмеження щодо навчального періоду, за який здійснено таку сплату, та враховуватимуться фактично понесені платником податку витрати. Крім цього, за результатами 2017 року платник може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

 - Якщо хтось не виконає такий обовязок, яке «покарання»  його чекатиме?

- Зрозуміло, що у випадку несплати будь-якого податку на такого порушника чекає відповідальність. У разі неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, передбачено накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Але ми сьогодні наголошуємо, що декларування доходів – це конституційний обов’язок громадянина. Врешті-решт сплата податку з доходів фізичних осіб має важливе соціально-економічне значення, оскільки частка цього податку у місцевому бюджеті  складає 70 відсотків та є  основним джерелом надходжень нашої громади.

- Що порекомендуєте рівнянам, котрі  будуть декларувати свої доходи?
- Минулоріч про отримані доходи прозвітували три тисячі жителів міста. За перший місяць 2018 року – трохи більше 100 рівнян. Як показує практика, найбільшу активність громадяни виявляють напередодні завершення терміну подання декларацій. Тому, звертаюсь до рівнян  не відкладати звітування на останні дні,  щоб у разі потреби вони звертались до податкової інспекції  і мали вдосталь часу з’ясувати всі незрозумілі питання щодо порядку заповнення та подання декларації.  

І ще – пропоную скористатись сучасними методами звітування - подати декларацію в електронній формі. Адже сьогодні чимало громадян вже користуються електронним цифрови підписом. Якщо ж електронного «ключа» немає, то платник може отримати його безкоштовно в податковій інспекції.

Сектор організації роботи ДПІ у м. Рівному