Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Повідомлення про корупцію, внесені викривачами

04.08.2020

Державна фіскальна служба України з метою забезпечення організації та здійснення процесу ідентифікації (виявлення) і оцінки корупційних ризиків, наказом №95 від 02.07.2020 затвердила порядок організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами в органах ДФС.

До ГУ ДФС у Рівненській області повідомлення про корупцію, внесені викривачами можуть надходити у такий спосіб:

-                    з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: м.Рівне вул.Відінська,12

-                    під час особистого прийому громадян

-                    у письмовому вигляді та засобами телефонного зв’язку ((0362) 692-639), через визначених працівників сектору з питань запобігання та виявлення корупції.

Повідомлення може бути залишено без зазначення авторства (анонімно). Однак таке повідомлення буде розглянуто лише у тому випадку, коли наведена інформація буде стосуватися конкретної особи та містити фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Повідомлення, що відповідає вказаним вимогам будуть розглянуті в порядку та в строки визначені Законом.

Про результати попередньої перевірки повідомлення про корупцію, заявнику надається відповідь у разі зазначення поштової адреси або електронної пошти, на яку її можна надіслати.

Більш детальну інформацію, щодо опрацювання  повідомлень викривачів, можна отримати у роз’яснені  на сайті НАЗК за посиланням :https://bit.ly/39jGCrd

 

 

Чим відрізняється викривач та заявник?

Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Кожен українець, іноземець чи особа без громадянства може повідомити про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень закону «Про запобігання корупції».

Такі повідомлення можна надіслати до правоохоронних органів чи спеціалізованих органів, наприклад, НАЗК чи НАБУ.

Законодавство України розрізняє заявників та викривачів. У чому різниця?

Будь-яка людина може повідомити про корупцію, якщо переконана, що її інформація є достовірною. Але не завжди той, хто повідомив про корупцію, є викривачем.

Викривач – це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.

Відмінності між викривачем та заявником полягають у тому, що:

1. Закон «Про запобігання корупції» має вимоги до джерела, з якого викривачу стала відома інформація про корупцію. Джерелом інформації може бути:

  • трудова і професійна діяльність – тобто, коли про корупційні правопорушення дізнаються під час роботи,
  • господарська діяльність,
  • громадська діяльність,
  • наукова діяльність,
  • проходженням служби чи навчання,
  • участь у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

2. Викривач володіє фактичними даними про обставини правопорушення: місце вчинення правопорушення, час його вчинення, особу, яка вчинила корупцію. Ця інформація може бути перевірена і підтверджує можливе вчинення корупції. Також можна надавати документи, які підтверджують вчинення злочину.

3. Викривач повідомляє про корупцію, використовуючи передбачені законом способи. Про ці способи йдеться у законі “Про запобігання корупції” (https://bit.ly/corrprevention).

Отже, якщо особа, що повідомила про корупційне порушення, дотрималася трьох умов, вона вважається викривачем. Якщо ж хоча б один з пунктів не врахований під час повідомлення про корупцію – особа є заявником.

Детальніше про викривачів можна дізнатися у роз’ясненні за посиланням: https://bit.ly/3esrnxO