Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Платникам податків Рівненщини пропонують позмагатися у сумлінності

20.05.2016

В Головному управлінні ДФС у Рівненській області відбулося спільне засідання Громадської ради та ради Територіального відділення АППУ та установчі збори обласної рейтингової комісії «Сумлінні платники податків-2015».

Під час зустрічі було обговорено актуальні питання діяльності та реформування фіскальної служби області, ознайомлено з сервісами ДФС  та підведено підсумки деклараційної  кампанії 2016 року.

Перший заступник начальника фіскальної служби Рівненщини Анатолій Клячук ознайомив присутніх з підсумками роботи служби із забезпечення надходжень до бюджету. Зокрема, за 4 місяців цього року до зведеного бюджету надійшло 1,3 мільярда гривень податків і зборів, що на 404 мільйона гривень більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Із загальної суми державний бюджет поповнився на 518 мільйонів гривень, місцеві бюджети- на 779 мільйонів гривень.

Зацікавленість присутніх викликало питання сервісів, які надаються фіскальною службою. Як зазначила заступник начальника ГУ ДФС у області Олена Дімітрук, сьогодні користувачам сервісів надано можливість на безоплатній основі отримувати різноманітні послуги в режимі реального часу, дистанційно спілкуючись з органами ДФС та  економлячи свій робочий час. Популярними серед користувачів електронних сервісів є  отримання інформації з реєстрів ДФС, а саме  даних про взяття на облік платників, даних реєстрів платників ПДВ, страхувальників, платників єдиного податку, платників акцизного податку з реалізації пального та реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами, інформації про РРО та книги РРО. Також користується популярністю елетронне листування з ДФС, отримання інформації про стан розрахунків з бюджетом, про рух коштів в системах електронного адміністрування ПДВ та реалізації палива тощо. Заступник начальника наголосила, що ознайомитись з сервісами служби можна на веб-сайті ДФС України та регіональних субсайтах.

З підсумками деклараційної кампанії 2016 року присутніх ознайомила начальник управління податків і зборів фізичних осіб Людмила Кончук, вона зазначила, що з початку року громадянами Рівненщини подано 8406 декларацій, в яких задекларовано 474 мільйона гривень доходу, у тому числі самостійно нараховані податкові зобов’язання по військовому збору - 3,2 мільйона гривень, податку на доходи фізичних осіб - 14,9 мільйонів гривень. Задекларовано громадянами до повернення податку на доходи– 3,2 млн.грн.

В другій частині засідання  проведено установчі збори обласної рейтингової комісії «Сумлінні платники податків-2015». До її складу увійшли керівники головних управлінь та департаментів облдержадміністрації, податкової служби, депутати, представники ЗМІ, громадських організацій та бізнес-асоціацій. Очолив рейтингову комісію голова ради територіального відділення Асоціації платників податків  України в Рівненській області Маріян Года, він відмітив, що конкурс  проводиться для того, щоб влада подякувала тим платникам податків, завдяки яким будуються нові школи, дитячі садки та перинатальні центри, своєчасно виплачуються пенсії, які на власному прикладі демонструвати важливість прозорого ведення бізнесу та належного виконання своїх зобов’язань перед державою.

До вже традиційного конкурсу «Сумлінні платники податків» цьогоріч введуть додаткові номінації. Одна з них – шанс для малого бізнесу, а інша – міжгалузева. Так, для підприємців, які нині наповнюють чверть бюджету Рівненської області, за започаткують номінацію «Сумлінні платники податків – підприємці, які створюють робочі місця і мають високий рівень сплати податків у розрахунку на одного працюючого».

Члени комісії висловили пропозиції щодо організації проведення конкурсу на регіональному рівні,  затвердили План організаційних заходів та запровадили ряд додаткових номінацій  та Критеріїв конкурсу на регіональному рівні.

Голова Громадської ради при ГУ ДФС у області Євген Щербаков відмітив, що підприємства, які відповідають критеріям конкурсу успішно реалізують інвестиційні проекти на Рівненщині, створюють робочі місця і, водночас, перераховують до бюджетів всіх рівнів суттєві суми податків та зборів. Відтак, заслуговують на пошанування та відзнаки від влади та громадськості.

На завершення зустрічі перший заступник начальника ГУ ДФС у Рівненській області Анатолій Клячук, висловив переконання, що: «Рейтинг дає можливість підприємствам порівняти власну податкову культуру та випробувати її на відповідність не лише державним, але й міжнародним стандартам і критеріям. Серед десятка критеріїв міжнародних бізнес - рейтингів є й оцінка діяльності приватного бізнесу щодо ухиляння від оподаткування й "конвертних" зарплат. Знати, що основні правила закону виконуються більшістю представників бізнес-середовища – дуже важливо для потенційних інвесторів. Саме тому умовами та критеріями конкурсу «Сумлінні платники податків-2015» оцінюються не лише сума сплачених податків, але і податкова дисципліна, середня зарплата штатних працівників, кількість офіційно працевлаштованих.

ГУ ДФС у Рівненській області