Територіальні органи ДФС
у Рівненській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Прогресивна громадськість Рівненщини схвильована долею податкової реформи

12.11.2015

В Головному управлінні ДФС у Рівненській області відбулося спільне засідання Громадської ради та ради Територіального відділення АППУ, під час якого обговорено актуальні питання діяльності та реформування фіскальної служби області і напрацьовано ряд пропозицій щодо внесення змін до податкового законодавства.

На початку засідання начальник фіскальної служби Рівненщини Дмитро Зайцев ознайомив присутніх з підсумками роботи ГУ ДФС у області із забезпечення надходжень до бюджету. Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, надходження до бюджетів всіх рівнів зросли. Зокрема, за 10 місяців цього року до зведеного бюджету надійшло 2629,7 млн. гривень податків і зборів, що на 655,8 млн. гривень більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Із загальної суми до державного бюджету надійшло 1172,1 млн. гривень, до місцевих бюджетів – 1457,6 млн. гривень. Надходження до державного бюджету у порівнянні з минулим роком збільшились на 484 млн. гривень, місцеві бюджети отримали більше на 171,9 млн. гривень.

Особливу зацікавленість присутніх викликало питання ефективності запровадження  системи електронного адміністрування податку на додану вартість. Як зазначив Дмитро Зайцев, завдяки електронному адмініструванню ПДВ, цьогорічні надходження цього податку зросли на 87 млн. гривень порівняно з минулим роком і становлять 469,9 млн. гривень. Також, за 10 місяців цього року платникам податків Рівненщини відшкодовано 358,4 млн. гривень податку на додану вартість, з них 82 підприємства отримали бюджетне відшкодування «автоматом» на суму 164,6 млн. гривень. Основна сума відшкодованого грошовими коштами ПДВ припадає на платників з іноземними інвестиціями, які здійснюють експорт готової продукції власного виробництва.

Також представники громадськості Рівненщини розглянули оприлюднені ініціативи Міністерства фінансів України та податкового комітету Верховної Ради України щодо основних напрямків реформування податкової системи. Як відомо, відповідними проектами законодавчих актів, передбачається зменшення навантаження на заробітну плату завдяки зниженню ставок податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, реформування спрощеної системи оподаткування, спрощення адміністрування податків і зборів тощо.На думку учасників засідання, реформа податкової системи є вкрай важливою в умовах сьогодення та повинна забезпечити, перш за все, податкову стабільність, уникнення подвійного тлумачення норм Податкового кодексу, протиріч та непорозумінь у його застосуванні на практиці. Це з одного боку, полегшить становище платників податків, а з іншого, призведе до можливості чіткого виконання податковими органами своїх контролюючих функцій.

Члени засідання вирішили підготувати резолюцію щодо вдосконалення податкового та митного законодавства та передати її на розгляд до  Асоціації платників податків УкраїниКрім того, усі присутні висловили готовність взяти активну участь в обговоренні проекту реформи податкової системи підготовленої Мінфіном, після її офіційного оприлюднення, та у разі необхідності надати свої зауваження і пропозиції.

Головне управління ДФС у Рівненській області